Posebna poruka i molba roditeljima naših mladih vozača

Molim Vas uključite se u proces osposobljavanja svoje dece jer im je u ovom trenutku neophodna i Vaša pomoć, podrška i koristan savet. Neuvažavanje te potrebe često uzrokuje nesigurnost i nesamostalnost, gubljenje samopouzdanja kod mladih ljudi. Položen vozački ispit člana porodice je jedini ispit koji unosi zabrinutost u svaku porodicu. Zato upoznajte naše osoblje koje će pružiti svoje stručne sposobnosti da Vaš mladi vozač kvalitetno usvoji sva potrebna znanja i što viši nivo veštine da bi sutra bio siguran u saobraćaju u svakom pogledu.
Bićemo Vam vrlo zahvalni ukoliko nađete slobodnog vremena za saradnju.

Do bezbednog vozača se dolazi vaspitanjem, obrazovanjem i uvežbavanjem. Ponašanjem vozača u saobraćajnim situacijama povezano je sa njegovim opštim ponašanjem, odnosno sa nekim karakteristikama njegove ličnosti. Jedan od faktora kako će ići tok i rezultat obuke svakako ima porodica. Porodica ima najveći značaj za formiranje ličnosti. Frojd je rekao da je „dete otac čoveka“, odnosno da ličnost odraslog čoveka najviše određuje njegovo rano detinjstvo. Najvažnije je da dete ima osećaj sigurnosti. Zato nebriga, krut autoritarni odnos ili nepostojanje ljubavi dovode do agresivnosti, neprijateljskog stava, povlačenje u sebe i pasivnosti. Ako je kandidat u skladnoj psihičkoj ravnoteži sadržaj i kvalitet opaženih pojava i donete odluke o ponašanju, biće pod većim uticajem objektivne saobraćajne situacije.